• Imagen
 • Imagen
 • Imagen
KONTAKT
AM-MED

Przychodnia Rehabilitacji
"AM-MED"


Ul.Chałubińskiego 12/14
Radom 26-600

Tel: 48 389 57 61
602 838 777 / 604 860 755

Email: ammed@tlen.pl


Wyświetl większą mapę

AM-MED
Rehabilitacja

CENNIK ZABIEGÓW

WYSOKOŚĆ OPŁATY ZA UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ


Fizykoterapia

ŚWIATŁOLECZNICTWO
-promieniowanie podczerwone(Lampa SOLUX)
-światło spolaryzowane (Lampa BIOPTRON)

LASEROTERAPIA

ELEKTROTERAPIA
- galwanizacja
- jonoforeza
- elekrtostymulacja prądami Kotz’a
- prądy Träberta
- prąd interferencyjny (Nemeca)
- prądy TENS
- prądy diadynamiczne

MAGNETOTERAPIA

ULTRADŹWIĘKI

FONOFOREZA

KRIOTERAPIA

KINEZYTERAPIA
Ćwiczenia
- czynne
- bierne
- czynno-bierne
- samowspomagane
- w odciążeniu
- w odciążeniu z obciążeniem
- PIR
- manualne
- wyciąg szyjny pętla Glissona
- wyciąg lędźwiowy COMFORTRACK

MASAŻ
- klasyczny
- limfatyczny
- relaksacyjny
- AQUAVIBRON (masaż wibracyjny)

KĄPIELE WIROWE
- kąpiel wirowa kończyn górnych
- kąpiel wirowa kończyn dolnych

KINESIOLOGY TAPING

INDYWIDUALNA REHABILITACJA METODĄ PNF

 

KOMPLEKSOWA REHABILITACJA W DOMU CHOREGO

 

ŚWIATŁOLECZNICTWO

LAMPA SOLLUX
służy do wykonywania zabiegów z wykorzystaniem energii cieplnej. Do lampy używa się zmieniających widmo promieniowania dwóch rodzajów filtrów- niebieskiego i czerwonego. Filtr niebieski wykazuje działanie przeciwbólowe i wykorzystywany jest w leczeniu nerwobóli i przeczulicy. Filtr czerwony stosuje się w stanach zapalnych tkanek miękkich.
Stosujemy ją w chorobach reumatycznych, zwyrodnieniowych stawów, w stanach pourazowych, nerwobólach, zespołach bólowych kręgosłupa, porażeniach wiotkich.
System Terapii Światłem BIOPTRON jest urządzeniem medycznym ze specjalnym mechanizmem optycznym, które emituje światło o widmie podobnym do tej części widma elektromagnetycznego, która jest wytwarzana w naturze przez słońce, ale bez promieniowania UV.
Terapia Światłem BIOPTRON może w sposób naturalny wzmacniać regeneracyjne i utrzymujące równowagę zdolności organizmu, przez co pomaga organizmowi wyzwalać jego własny potencjał leczniczy. Po dojściu do tkanek energia światła wspomaga proces biostymulacji (co oznacza, że w pozytywny sposób stymuluje różnorodne procesy biologiczne w organizmie a tym samym wzmaga funkcje organizmu).

Przeciwwskazania: brak

 

Laseroterapia

wykorzystuje promień świetlny o odpowiednich, ściśle określonych parametrach. Światło emitowane przez urządzenia do laseroterapii wnika do ciała pacjenta na głębokość do kilkudziesięciu milimetrów, wywołując pożądany efekt.Biostymulacja laserowa ma dziłanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, poprawia mikrokrążenie, odżywianie i regeneracje komórek, powoduje wzrost włókien kolagenowych oraz komórek nerwowych, pobudza neurony do wydajniejszej pracy.

Przeciwwskazania:

 • choroby nowotworowe
 • czynna gruźlica płuc
 • skłonności do krwawień
 • stany gorączkowe
 • ciąża
 • arytmia
 • cukrzyca nieustabilizowana

 

Elektroterapia

Elektroterapia (inaczej elektrolecznictwo) – dziedzina fizykoterapii (lecznictwa fizykalnego) zajmująca się leczeniem objawowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznego za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w którym wykorzystuje się do leczenia prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości. Celem elektroterapii jest złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Przyspiesza wchłanianie obrzęków i wysięków śródstawowych. Rodzaj stosowanej elektroterapii zależy od schorzenia i celu stosowania w/w.Rodzaje prądów najczęściej stosowanych w fizykoterapi:: Interferencyjne, TENS, diadynamiczne, elektrostymulacja, galwaniczne.

JONOFOREZA
Jest to aplikowanie przez skórę wskazanego leku w postaci roztworu wodnego lub żelu bądź maści za pomocą prądu stałego.
Zastosowanie tej metody leczenia ułatwia wchłanianie leku w chorobowo zmienioną tkankę. W zabiegu stosowane są najczęściej leki o działaniu: przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwreumatycznym, rozszerzającym naczynia krwionośne, rozmiękczającym tkankę bliznowatą.

GALWANIZACJA
Galwanizacja jest zabiegiem elektroleczniczym, w którym wykorzystuje się prąd stały.
Działanie lecznicze galwanizacji związane jest z różnym sposobem ułożenia elektrod. W zależności od metod można uzyskać zmniejszenie pobudliwości nerwów, działa także przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych.

 

ELEKTROSTYMULACJA
Pobudzanie mięśni za pomocą impulsowego prądu elektrycznego. Zabieg wywołuje kontrolowany skurczu mięśnia z pominięciem części lub całego układu nerwowego odpowiedzialnego za skurcz w prawidłowych warunkach. Znajduje szerokie zastosowanie w chorobach neurologicznych, gdy przewodzenie impulsów nerwowych do mięśni jest zaburzone.
Zabieg stosowany w leczeniu: osłabienia siły mięśni, częściowych uszkodzeń nerwów obwodowych, zaników mięśniowych, wtórnych efektów porażeń wiotkich mięśni.

PRĄDY DYNAMICZNE
Ma działanie: przeciwbólowe, przekrwienie (rozszerzenie naczyń), zmniejszające napięcie mięśniowe.
Zabiegi z użyciem prądów diadynamicznych mają zastosowanie przy: nerwobólach, chorobach zwyrodnieniowych stawów, w niedokrwieniu tkanek, zanikach mięśniowych.

PRĄDY INTERFERENCYJNE
W zależności od wybranych parametrów można uzyskać efekt przeciwbólowy, zwiększający przekrwienie i odżywienie tkanek lub rozluźniający, a także różne ich kombinacje.
Zabieg stosowany w leczeniu: zmian zwyrodnieniowych stawów kończyn, zespołów bólowych kręgosłupa, zaników mięsni w wyniku bezczynności, stanów pourazowych i pooperacyjnych mięśni, reumatyzmu tkanek miękkich, nerwobólów.

TENS
Prądy silnie działające przeciwbólowo. Działanie przeciwbólowe oparte jest na wygaszaniu bólu przez stymulację nerwów.
Zabieg stosowany w leczeniu: zespołów bólowych mięśni, zespołów bólowych kręgosłupa i stawów, nerwobólów.

STYMULACJA PRĄDAMI KOTZA
Prądy Kotza stosowane są często zarówno w rehabilitacji, jak i w odnowie biologicznej i sporcie jako metoda wspomagania treningu siłowego lub wytrzymałościowego mięśni.

PRĄD IMPULSOWY TRABERTA
Istotą zabiegu z użyciem prądu Träberta jest wprowadzenie mięśni w drżenie, co daje efekt rozluźnienia, podobny do tego uzyskanego podczas masażu.
Kolejnym pozytywnym działaniem prądu Träberta jest obniżenie aktywności układu nerwowego czyli szybkie zadziałanie przeciwbólowe.

 

MAGNETOTERAPIA

Pole magnetyczne ( terapia impulsowym polem magnetycznym niskiej częstotliwości). Podczas zabiegu fale pola magnetycznego przenikają przez wszelkie struktury ciała, wywołując szereg zjawisk fizycznych i chemicznych. Impulsowe pole magnetyczne niskiej częstotliwości przyspiesza zrost kości po złamaniach, gojenie ran i owrzodzeń, zmniejsza stan zapalny oraz dolegliwości bólowe, poprawia krążenie obwodowe i działa korzystnie przy licznych chorobach i schorzeniach układu kostnego i nerwowego.

 

ULTRADŹWIĘKI

Ultradźwięki mają szerokie zastosowanie w rehabilitacji.. Działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Dzięki temu, że wnikają do organizmu i rozszerzają naczynia krwionośne, poprawiają pracę układu krążenia. Ultradźwięki sprawiają, że zmniejsza się napięcie mięśni i poprawia proces utleniania. Wzmagają też przepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu substancje czynne leków są łatwiej przyswajane. Wspomagają także gojenie ran i znacznie zmniejszają bądź likwidują blizny pooperacyjne. Terapia ultradźwiękami jest wysoce skuteczna przy zmianach w obrębie układu kostnego takich jak np. ostrogi piętowe.

 

KRIOTERAPIA

miejscowa to nowoczesna i skuteczna metoda terapii polegająca na obniżeniu temperatury tkanek poprzez krótkie i intensywne wychładzanie miejscowe. Zabieg ten powoduje złagodzenie dolegliwości bólowych, redukcję procesów zapalnych oraz stymulację przepływu krwi.

 

KINEZYTERAPIA

To inaczej leczenie ruchem.
Zakres kinezyterapii obejmuje m.in.:

 • ćwiczenia bierne
 • ćwiczenia czynne w odciążeniu
 • ćwiczenia czynne wolne oraz czynne oporowe
 • ćwiczenia izometryczne
 • koncepcja PNF
 • instruktaż ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu
 • itp. itd

 

MASAŻ

MASAŻ KLASYCZNY
to najpopularniejszy masaż, który w zależności od intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp.
Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób. W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego.
Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.


MASAŻ IZOMETRYCZNY
polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego (napięcie mięśni bez wykonywania ruchu w stawie, czyli bez skracania długości mięśnia). Sprzyja to przede wszystkim rozwojowi siły i masy mięśniowej.


DRENAŻ LIMFATYCZNY
ma na celu usprawnienie krążenia limfy, a tym samym zapobiega powstawaniu chorób spowodowanych jej zastojem, służy również likwidacji obrzęków zastoinowych, wysięków, skraca czas resorpcji siniaków i krwiaków. Działa oczyszczająco na cały organizm, usuwa zbędne produkty przemiany materii.


AQUAVIBRON

Masaż wibracyjny suchy za pomocą specjalnego urządzenia, przez które przepływa woda wytwarzająca drgania membrany.Wykorzystywany przy zaniku mięśni różnego pochodzenia (pourazowe, porażeniowe, stany zapalne),zaburzeniach odżywczych skóry, urazach kości, tkanek stawowych.

 

KĄPIEL WIROWA

stanowi formę łagodnego masażu. W terapii tej wykorzystuje się w celach leczniczych wpływ ciepłej wody oraz jej oddziaływanie mechaniczne, związane z ruchami wirowymi. Powoduje to rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia oraz łagodzenie bólu. Temperatura wody używanej do kąpieli waha się w zależności od wskazań od 32 st. C do 40 st. C.

 

CENNIK

 • PRACA INDYWIDUALNA Z PACJENTEM (30 min.) 40 - 60 zł

 • MASAŻ (kręgosłupa/odcinka/kończyny/limfatyczny) 30 zł

 • MASAŻ WIROWY KOŃCZYN GÓRNYCH 20 zł

 • MASAŻ WIROWY KOŃCZYN DOLNYCH 20 zł

 • ĆWICZENIA W ODCIĄŻENIU 15 zł

 • PRĄDY (TENS, TRÄBERT, KOTZ, JONOFOREZA) 10 zł

 • POLE MAGNETYCZNE 10 zł

 • SOLLUX 10 zł

 • BIOPTRON 10 zł

 • LASER 10 zł

 • ULTRADŹWIĘKI 10 zł

 • KRIOTERAPIA 15 zł

 • WIZYTY DOMOWE 70 - 90 zł

(ważny od 01.01.2021)

 

Wysokość opłaty za udostępnianie dokumentacji medycznej

(wyciąg, odpis lub kopia)

 

 • Każdy pacjent Przychodni Rehabilitacyjnej „AM-MED” ma prawo do dostępu do dokumentacji medycznej dotyczącej udzielonych mu świadczeń zdrowotnych poprzez sporządzenie jej wyciągu, odpisu lub kopii – za opłatą.

 

 • Na podstawie Art. 28 ust 4 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta może być pobierana opłata w wysokości:

 

 • 9,86 zł - za jedną stronę wyciągu (odpisu) dokumentacji medycznej
 • 0,35 zł - za jedną stronę kopii (wydruku) dokumentacji medycznej
 • 1,97 zł - za wyciąg, odpis lub kopię dokumentacji medycznej udostępnionej pacjentowi na elektronicznym nośniku danych.

 

 • Opłaty nie pobiera się w przypadku udostępniania dokumentacji medycznej w związku z postępowaniem przed wojewódzką komisją do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych.

 

 • Wydanie pacjentowi oryginału może nastąpić za pokwitowaniem odbioru i z zastrzeżeniem zwrotu po wykorzystaniu, i tylko w przypadku, jeżeli uprawniony organ lub podmiot żąda udostępnienia oryginałów tej dokumentacji. Do czasu zwrotu oryginału dokumentacji „AM-MED” posiada sporządzoną jej kopię.

 

 • Przedmiotowej opłaty nie pobiera się w przypadku udostępnienia dokumentacji medycznej: pacjentowi albo jego przedstawicielowi ustawowemu po raz pierwszy w żądanym zakresie w wyżej wyszczególniony sposób.
Projekt i wdrożenie: n4u.net.pl